Uncategorized

Czy Saint Laurent jest jedynym ważnym domem, który zlekceważył archiwalny trend ożywienia?

Kiedy Dior ujawnił, że ponownie wydał słynną torbę siodłową na jesień sezonu 2018, entuzjaści mody poszli zbiorowo… Orzechy. W lecie 2018 r. Torba siodłowa w licznych formach – Mini, Średnia, skóra, a także tradycyjna ukośna – była oficjalnie z powrotem w sklepach, a także nie minęło dużo czasu, zanim Fendi, Gucci, Celine, a także znacznie więcej uwalniania własne style archiwalne.

Fendi Baguette wprowadziła z taką fanfarą, że była to niezwłocznie ceniona opcja dla fanów Fendi zarówno nowych, jak i starych, a także dwa lata po ponownym wydaniu, który pozostaje tak uwielbiany, że Fendi właśnie przywrócił swoją oryginalną bagietkę z 1997 roku. Tymczasem Gucci odnotował tak duży sukces wraz z powrotem tradycyjnego godła konia, co spowodowało drugie odrodzenie, powrót znanej torby Jackie.

Wzór ten nie jest również ograniczony do powrotu poszczególnych stylów. W rzeczywistości wiele marek szuka swoich archiwów do motywacji, a także przyjmuje szczegóły z określonych stylów, takich jak stare emblematy domowe, kształty, materiały lub sprzęt. Celine oparła całą linię na swoim piętrowym emblematie triomfów, która pojawia się w całej obecnej kolekcji zarówno na powlekanych torbach płóciennych (które są inspirowane vintage), a także jako szczegółowe szczegóły na skórzanych torbach. Nawet marki takie jak Longchamp, a także trener osiągnęły tendencję do tego trendu, co dowodzi siły lojalności marki, a także uznania kilkadziesiąt lat później.

Patrząc na świat torebki jako całości, jest to wyjątkowo usunięcie, że style archiwalne, a także te, które zawierają aspekty z przeszłych towarów marki, są teraz „najlepiej”. Fascynujące jest to, że Saint Laurent, którego torby znajdują się na dokładnie takim samym poziomie, jak wspomniane poprzednie marki, skierowało głównie usuwanie torby z jego archiwów, pomimo wprowadzenia nowych kształtów, które mają vintage apel.

Czy brak stylów YSL zasługujących na powrót mówi marki pozostają władzy jako całość?

Podczas gdy Saint Laurent tworzy torebki, ponieważ lata 60. i 70., choć początkowo w znacznie mniejszej zdolności niż inne marki wysokiej klasy, torebki nigdy nie były centralnym punktem dla marki. Raczej marka wybrana do skupienia się na swojej RTW, z renomowanymi utworami, takimi jak La Smoking Tuxedo Jacket, zapewniając (YVES) Saint Laurent znaczące znaczenie kulturowe. Po założeniu jego marki imiennej Yves Saint Laurent zrewolucjonizował odzież damską, a także jego akcesoria były naciskiem, które przestrzegały później.

Chociaż marka miała wyjątkowo godne uwagi sylwetki, a także kształty, które były cenione przez celebrytów, a także codziennych entuzjastów torebek, takich jak Y, jak i Mombasa, te kształty były zwykle nadmiernie stylowe, a także wyglądałyby na znacznie więcej Datowane dzisiaj niż ponadczasowe. Saint Laurent miał wiele trafień torebki, jednak pozornie nie jest to wystarczające na powrót. Ponadto współczesny Saint Laurent jest znacznie inny niż to, co było, a także marka przeszła z licznymi iteracją zmian, zmuszając potencjalnego nabywcę do zastanowienia się nad markami, pozostając dziesięcioleciami władzy.

Biorąc to wszystko pod uwagę, torby Saint Laurent mogą brakować siły pozostającej, a także tradycyjnego uroku, którego pragną niektórzy kolekcjonerowie przy zakupie torebki. Podobnie jak w dzisiejszych czasach, jeśli chcesz zrozumieć, czy Twoja torebka będzie testem czasu, najlepszą metodą do powiedzenia jest spojrzenie w przeszłość.

Leave a Reply