Uncategorized

Kering Invests in Vestiaire Collective

Wysokiej klasy rynek z drugiej instancji rośnie czterokrotnie szybciej niż główny rynek wysokiej klasy, a także do niedawna, wiele marek wysokiej klasy jeszcze nie skorzystało z kwitnących Rynek z drugiej ręki. Niemniej jednak najnowsze wiadomości z Reuters pokazują, że wszystko się zmienia.

Podczas gdy jego spółka zależna Gucci połączyła siły z Realreal w październiku ubiegłego roku, biznesowy Kering właśnie ujawnił swoją inwestycję w platformę odsprzedaży Vestiaire Collective. Chociaż kwestie, które mają wysokiej klasy grupy na rynku wtórnym (rozcieńczone obrazy marki, osłabiony zarządzanie nad dystrybucją) są ważne, są korzyści, z których jedna główna jest znacznie lepsza przy sprzedaży podrobionych towarów.

Jako liczne z nas, aby robić zakupy znacznie bardziej zrównoważone, a także w zamyśleniu, odkrywanie nieodpartych ofert w międzyczasie, rynek odsprzedaży wzrósł, a także szacuje się, że odsetek używanych dzieł w szafach wzrośnie z 21% Rok do 27% w 2023 r. Nic dziwnego, że Vestiaire Collective zgłosił dwukrotnie większy rozmiar umowy rok do roku.

Tymczasem Kering, francuska wysokiej klasy grupa, która ma inne marki oprócz Gucci, takich jak Saint Laurent, Balenciaga, Bottega Veneta, a także więcej, zainwestowała w Vestiaire Collective, kupując 5% udziałów w firmie. Ta najnowsza wiadomość dowodzi, że uprawiany wzrost rynku nie osiągnął jeszcze swojego szczytu, co jest fantastyczną wiadomością dla konsumentów z większym naciskiem na zrównoważony rozwój, a także tych, którzy chcą znacznie zdobyć.

Co sądzisz o wysokiej klasy grupach mody dołączających do rynku odsprzedaży?

Leave a Reply