Uncategorized

CC 129: Student

W dzisiejszej odsłony Closet Confessionals spotykamy studenta w jej wczesnych latach dwudziestych, który wie, co lubi/chce i ciężko pracuje, aby go zdobyć. Podczas gdy inni w jej wieku koncentrują się na innych rzeczach, takich jak imprezowanie lub szybka moda, ta spowiednik ma swoje oczy na nagrodę, wybierając ciężką pracę i budżet ciężko dla torb, które chce, równoważąc staże ze swoimi studiami.

Wspaniała kolekcja startowa zarówno współczesnych, jak i luksusowych projektantów, spowiednik ma nadzieję znaleźć pokój na wczesnym etapie jej kolekcjonowania, a jej oczy ustawiają się na małej klasycznej klapie Chanel lub Lady Dior. Mądra poza swoimi latami, ten kolekcjoner wierzy w tworzenie inteligentnych, dobrze przemyślanych zakupów, ciągle sprawdzając Herseld przed zakupem nowych torb w locie. Przeczytaj pełny CC i nie zapomnij przesłać własnego!

Udostępnij własną spowiedź!

Podstawy

Wiek: 24
Tożsamość płciowa: kobieta
Zawód: Student
Przemysł: nie dotyczy
Wynagrodzenie: 10 000 $
Dochód gospodarstwa domowego: 200 000 USD

Torby

Czy jesteś członkiem tourseforum? tak

Jak liczne torby posiadasz? 9

Jakie torby są w Twojej kolekcji?

Chanel Mała klasyczna klapa

Chanel Small Coco uchwyt

Lady Dior torebka/WOC w kolorze czarnym

Bagaż Celine Nano

LV Neverfull MM

Tory Burch Kira Chevron w Cloud Blue

Michael Kors Mała torba Selma

Michael Kors Jet ustawił dodatkową małą torbę podróżną

Longchamp le Pilage Mała torba

Plecak Longchamp Le Pilage

Ile warta jest Twoja kolekcja? SGD20000

Jaka jest Twoja droga torba? Chanel Mała klasyczna klapa w kolorze czarnym! Wciąż pamiętam, że udało mi się kupić tę torbę około 7 300 SGD na początku stycznia 2020 r. Przed wzrostem ceny o 20% w kwietniu/maja. Musiałem pracować w niepełnym wymiarze godzin (podczas nauki) przez praktycznie rok, aby zaoszczędzić na tej torbie. To był jeden z przedmiotów na mojej liście życzeń, ponieważ byłem w szkole średniej. Myślę, że w 2014/2015 r. Klasyczna klapa w medium wynosiła około 5 000 SGD, z pewnością nie tak nieprzyzwoita kwota w porównaniu z obecną ceną.

Jakie są najważniejsze marki lub elementy w Twojej kolekcji? Chanel i Dior dla mnie!

W jakim wieku dostałeś swoją pierwszą torbę projektantów i co to było? W wieku 17 lat. Najlepiej po zakończeniu egzaminu krajowego poszedłem do pracy jako stowarzyszony detaliczny. Użyłem pierwszej wypłaty, aby kupić moją pierwszą designerską torbę – MK Jet Set Extra Small Tote Bag, który sprzedawał się wokół SGD500. W tamtych czasach, kiedy torby MK były absolutnie popularne!

Czy jest jakaś konkretna torba, którą chcesz kupić następny? Prawdopodobnie dodając albo Chanel Classic w małym z najwyższą ofertą lub małą damą Dior w mojej kolekcji. Mam nadzieję, że osiągnę pokój torebki, zanim ukończę uniwersytet.

Jakaś konkretna torba, która ma specjalną wartość sentymentalną? Bagaż Celine Nano. To był jedyny prezent urodzinowy od moich rodziców z okazji moich 18. urodzin. Mam go od 4 lat, a stan torby jest nadal dobry!

Czy czujesz, że twoje torby zmieniają postrzeganie przez ciebie ludzi lub jak jesteś traktowany? Tak naprawdę nie dbam o postrzeganie ludzi przez moje materialistyczne zachowanie – szczególnie na wydawanie oburzającej ilości pieniędzy na kilka kawałków skóry i sprzętu. Zabawne, jak wiele osób oceniających kobiety, które uwielbiają kupować luksusowe torebki zamiast, oceniając ludzi, którzy uwielbiają kupować najnowsze gadżety iPhone/ elektroniczne. :/

Dla mnie zakup torebki to nie tylko zamknięcie kamienia milowego lub znaczącego wydarzenia, które prowadzi do zakupu, ale także dzieło sztuki do podziwiania. Pomyśl, ile wysiłku włożył zespół projektantów podczas opracowywania klasycznych utworów. Dlatego też nie jestem zwolennikiem podrobionych produktów jako konsumenci, którzy naprawdę popierają te nieetyczne zachowanie, naprawdę mnie wstrzykują.

Czy zmieniły się twoje praktyki przenoszenia worków, ponieważ Covid? Niezupełnie tak, jak przede wszystkim używam moich designerskich toreb na imprezy, zakupy i kolacje.

Zakupy

Jak zwykle kupujesz nowe torby? raz dwa razy w roku.

Czy pandemia Coronawirusa zmieniła praktyki zakupów lub ogólne podejście do luksusu? Na zawsze dlatego, że pandemia, trudniej mi jest zdobyć pożądane przedmioty, które chciałem. Gra torebki w Chanel jest dokładnie tak konkurencyjna, jak zdobycie pary butów Yeezy. Jestem całkowicie zdumiony, że pomimo szalonego wzrostu cen Chanel (inne marki, takie jak LV), kupowanie ich torb nie powstrzymuje konsumentów.

Które sklepy najczęściej często? Kanał.

Czy kiedykolwiek kupujesz torebki używane? Where do you purchase used? No. I choose purchasing a bag fresh out of the store.

Do you sell old bags to pay for new purchases? I only sold one of my bags which was LV palm Springs Mini. simply because the original design of the bag had some design defects, which caused the canvas print and finishing around the zipper to wear off. one day I just understood that the LV print was off from my canvas (as LV prints its logo on their canvas and finished off with coating) and I just went to my nearest LV store to exchange it, and the next day I just sold it to aconsignment store.

Do you ever feel societal pressure to purchase much more bags? Not really unless there is an upcoming price increase and there is the seasonal colour of a classic piece that I would like to purchase.

Do you consider your bag purchases investments? Yes, considering many of my expensive bags are classic pieces. I am very delighted that i purchased some of the classic pieces before the pandemic which caused the price to skyrocket. the best investment would be purchasing LVMH stocks hahaha.

Who influences your purchasing decisions? Ja!

Are sales associate relationships instrumental to your shopping? yes especially for Chanel purchases. SO COMPETITIVE.

Why do you delight in shopping, beyond just acquiring something new? I do shop once in a while, like whenever I completed my finals or internship, to reward myself for all the hard work that I have put in for months.

Have you ever felt like you received inferior service at a store or boutique due to your appearance, ethnicity or gender? To a certain extent, yes. As I am considered relatively young to purchase expensive luxury handbags (people in their 20s typically focus on spending purchase bulks of clothing from SHEIN, h&m; drinking and partying; or purchasing entry-level designer items) as compared to the majority of the luxury consumers who are in their 30s and above.

Pieniądze

Who pays for your bags? Internship allowances and allowance leftovers from my parents.

Do you set aside a budget for your bag purchases? Tak. 100% of my internship allowances and 40% of the allowance from my parents.

The Taboo Topics

Have you ever purchased a counterfeit because you couldn’t afford a designer item? No, never.

Do you ever hide purchases from your significant other? N/A

What’s the craziest thing you’ve done to afford a bag? having back to back internships – for practically 9 months!

Do you think your shopping is ever a problem? have you ever felt like you were struggling with a shopping addiction? Not really as I am not in debt best now. I am not addicted to shopping as the bags I purchased were rational purchases.

The rest Of It

Any other expensive hobbies or passions? N/A

Anything else you would like to include? for every bag purchase, I always would ask myself whether do I see myself carrying this bag in the next 10 years? If yes, I would go ahead and purchase it (for classic pieces). If not, then I would wait either the bag is on sale or ask myself again 2 months later whether I am still interested. This is how I check on myself and it prevents me from making an impulsive purchase.

Leave a Reply