Uncategorized

CC 114: Kolekcjoner na terytorium H

W dzisiejszej odsłaniach Closet Consessionals spotykamy kolekcjonera, który po latach kolekcjonowania spotykał swojego zejścia do ziemi Hermès. Skłonność miłośnika torebek do luksusowych toreb jest wrodzona, w rzeczywistości przypisuje swoją żądzę luksusu od członków swojej rodziny, którzy często podawali jej torby, gdy była młodsza. W dzisiejszych czasach kupuje własne torby, ostrożnie oszczędzając dla nich i budżet, choć przytacza, że ​​jej najważniejszym elementem jest torba Chanel, która została jej obdarowana przez męża. Przed zebraniem Hermèsa, ten Kalifornijski, za pomocą Filipin, zgromadził kolekcję niektórych najbardziej cenionych klasyków na świecie z Chanel, Celine, Balenciaga i Givenchy. Teraz, gdy ustanowiła się jako hliient, spowiednik zdaje sobie sprawę ze znaczenia dobrego związku SA i od tego czasu zaczęła cieszyć się zakupami jako całością.

Przeczytaj pełny CC poniżej i nie wahaj się przesłać własnego!

Udostępnij własną spowiedź!

Podstawy

Wiek: 35
Tożsamość płciowa: kobieta
Lokalizacja: San Francisco, Kalifornia
Zawód: Kierownik biura
Przemysł: finanse
Wynagrodzenie: 125 000 $
Dochód gospodarstwa domowego: 350 000 USD

Torby

Czy jesteś członkiem tourseforum? TAk

Ile masz worków? 14

Jakie torby są w Twojej kolekcji?

Balenciaga, City Bag (Brown)
Celine, Medium Classic (Forest Green)
Chanel, Medium Classic (czarny/złoty)
Chanel, Medium Coco (Chevron, Black/Gold)
Chloe, Small Marcie (Brown)
Dior, panarea tor (beżowa)
Givenchy Antigona (niebieski/srebrny)
Torba kamery Gucci (beżowa)
Hermès, Picotin 18 (Tri-color)
Hermès, Evelyne 29 (złoto/złoto)
Lanvin, Amelia Tote (czarny/złoty)
LV Ponchette Metis (czarna skóra/złoto)
Wandler, Small Luna Bag (bordowy)
Wandler, Small Billy (ciemnoniebieski)

Ile warta jest Twoja kolekcja? Około 25 000 do 30 000 USD

Jaka jest Twoja najdroższa torba? Średnia klasyczna torba Chanel.

Jakie są najważniejsze marki lub elementy w Twojej kolekcji? W tej chwili będzie to klasyczna torba Chanel. Prezent od mojego męża.

W jakim wieku dostałeś swoją pierwszą torbę projektantów i co to było? Czy liczy się Esprit de Corp? Jeśli tak, to ten granatowy plecak z esprit byłby to, lol. Moja zmarła babcia podarowała mi moją pierwszą torbę w i wierzę, że klasa 3 lub 4. To był pakiet esprit de corp i uwielbiałem to kawałkami. Tego rodzaju było moje wprowadzenie do torebek. Urodziłem się i wychowałem na Filipinach, a dorastałem, rodzina z USA wracała do domu i przyniosła nam gadżety i z jakiegoś powodu moja babcia, ciotki i kuzyni zawsze dawali mi torebkę i naprawdę fajne, dorastając , Nie czułem potrzeby kupowania. Plecaki w moich czasach podstawowych i licealnych, a następnie Lady Bags od Coach, Kate Spade i Dooney & Bourke, kiedy uderzyłem na uniwersytet, a nawet wczesne dni kariery. Patrząc wstecz, myślę, że miłość do torebek została mi przekazana haha.

Kiedy przeprowadziłem się do USA, pierwszą zakupem, którą kupiłem, była Crossbody Tory Burch, która została skradziona, gdy ktoś wszedł do naszego biura i złapał przedmioty, torba była niestety jedną z nich. Byłem w stanie kupić TOTE DIOR z tej karty podarunkowej i tego rodzaju rozpoczęło dla mnie coroczną ucztę luksusową.

Czy jest konkretna torba, którą chcesz kupić następny? Obecnie oszczędzam i czekam na K25 lub 28 w tej chwili. Nie planuję kupować czegokolwiek innego i najprawdopodobniej później (mam nadzieję, że haha).

Jakaś konkretna torba, która ma specjalną wartość sentymentalną? Wszystkie są dla mnie wyjątkowe, ponieważ każdy zakup był wyposażony w historię, ale jeśli muszę wybrać te, które mają „wartość sentymentalną”, będzie następujący:

– Średnia klasyczna torba była prezentem na rocznicę ślubu od mojego męża. Dostaliśmy to w Walentynki, ponieważ przypomniał sobie, że nie jestem w bukiecie kwiatów, pomyślał, że kwiat z opakowania załatwi sprawę… sześć lat później wciąż patrzę na ten sam kwiat Camellia, że ​​to najlepszy kwiat z dnia serca. kiedykolwiek haha.

– Torba Antigona przypomina mi naszą pierwszą podróż do Paryża.

– Dior Bag przypomina mi mój stary zespół, który zebrał się i obdarował mnie kartą podarunkową, która zastąpi moją torebkę Tory Burch, która została zabrana/skradziona w naszym biurze.

Czy czujesz, że twoje torby zmieniają postrzeganie przez ciebie ludzi lub jak jesteś traktowany? Zależy. Jasne, jeśli wejdę do butiku. W pracy mam szczęście współpracować z zespołem głównie facetów, więc prawie nie zwracają uwagi na to, jaką torbę używam, moja rodzina i przyjaciele wiedzą, ale nie obchodzi ich to, mam także rodzinę i przyjaciół, którzy też kochają i Zbieraj torby, aby rozumieją, a potem znam ludzi, którzy znają torby, ale nie rozumiem, jaka jest umowa, więc sformułowali opinię. Osobiście nauczyłem się nie zwracać uwagi i nie traktować komentarzy poważnie, ponieważ zwracanie uwagi oznaczałoby, że robię to, aby zadowolić tych ludzi zamiast mojej dziwnej miłości do pięknie ręcznie robionych torebek.

Zakupy

Jak często kupujesz nowe torby? Raz, może dwa razy w roku. zależy od torby, które mam oczyna.

Które sklepy najczęściej często? Ostatnio byłby to mój lokalny sklep H.

Czy kiedykolwiek kupujesz torebki używane? Gdzie kupujesz używane? Nie mam. Lubię patrzeć na torby, na które osobiście mam oko przed pociągnięciem spustu i szczerze mówiąc, boję się zaryzykowania, a w większości ceny nie są dalekie od zakupu zupełnie nowego ( Przynajmniej dla przedmiotów, które lubię).

Czy sprzedajesz stare torby, aby zapłacić za nowe zakupy? Mam raz w serwisie eBay i nie sądzę, żebym kiedykolwiek zrobił to ponownie. Wolę gromadzić moje torby po radzeniu sobie z szalonymi kupującymi. To było zbyt stresujące.

Czy kiedykolwiek odczuwasz presję społeczną, aby kupić więcej toreb? Nie. Tak jak powiedziałem, kupuję torby, które kocham, ponieważ je kocham, nie z powodu Instagrama lub mediów społecznościowych (szczerze mówiąc, to trochę odkładanie, gdy widzę tę samą torbę na wszystkich wpływowych na każdej platformie).

Czy uważasz inwestycje na zakup torby? Jeśli spojrzysz na matematykę (a ja pracuję z grupą, która analizuje rynki na życie), nie tak naprawdę haha. Hermès jest prawdopodobnie jedynym wyjątkiem od tego, ale nawet wtedy nadal wkładałbym to gwiazdkę.

Kto wpływa na twoje decyzje zakupowe? Ja. ja i ja ?

Czy relacje sprzedażowe są przyczyną twoich zakupów? Przed wyjściem na terytorium H powiedziałbym „nie”, ale gdzie jestem w tym momencie, powiedziałbym tak, z oczywistych powodów. Nie świadomie nie próbowałem nawiązać relacji ze sklepem SA, kupując moje torby, ponieważ w przeważającej części wchodzę do sklepu, po prostu zeruję, gdzie jest torba, a potem rozmawiam z pierwszym SA, który zbliżyłby się ja. To inna historia z H, w której wolą, abyś pracował z tą samą osobą i to zajęło mi trochę czasu, aby się przyzwyczaić, ale mam szczęście spotkać się i połączyć z moim SA, który był dla mnie naprawdę miły. Nie mam presji na kupowanie rzeczy, których nie lubię, a jeśli czegoś chcę, ma dla mnie czas lub jeśli nie jest dostępna, to ona dla mnie znajduje i mam wybór, aby je dostarczyć lub odwiedzić sklep. Po prostu nie jest to całkowicie transakcyjne doświadczenie, kiedy wchodzę, aby coś odebrać, mam wrażenie, że możemy rozmawiać o pracy, dzieciach, dzieciach, gdzie chcemy iść, kiedy jest to dozwolone (bezpieczne tematy, nic zbyt osobistego) i uważam się Ciesząc się ze sklepu w porównaniu z pierwszym razem, gdy wszedłem do sklepu.

Dlaczego lubisz robić zakupy, poza zdobywaniem czegoś nowego? Nie uważam się za Shopaholic. Kupuję, aby cieszyć się rzeczami, które kupuję. To głównie coroczna (jeśli mam szczęście, to dla mnie dwukrotnie). To dla mnie coś, co ciężko pracuję i czekam. Nie kupuję kaprysu, ustalam budżet, do którego trzymam się, ponieważ jestem w pełni świadomy, że torby, które lubię kupować, nie są tanie, a ponadto mam inne większe priorytety do przyjęcia rachunek.

Czy kiedykolwiek czułeś się, jakbyś otrzymał gorszą usługę w sklepie lub butiku ze względu na swój wygląd, pochodzenie etniczne lub płeć? Kiedyś, w sklepie Saks tutaj w SF, wszedłem po treningu Barry’ego (obiecuję, że wziąłem prysznic po lol) w pełni zamierzając kupić torbę Celine w tym sklepie, ale myślę, że SA byli zbyt zajęci rozmawianiem Między sobą, aby zwrócić na mnie uwagę, co było dziwne, ale przeszedłem przez to, wyglądało na to, że nie byli zainteresowani moim biznesem, więc wyszedłem i natychmiast poszedłem do Neimana, na szczęście SA nie było zajęte i chętnie mi pomogło mi .

Pieniądze

Kto płaci za twoje torby? Oprócz jednej torby Chanel od mojego męża, to głównie ja.

Czy odkładasz budżet na zakupy w torbie? TAK. Zasada dla mnie jest oszczędzanie tak, jakbym kupował klasyczną torbę Chanel, ale spróbuj użyć tylko połowy (nacisk na próbę). Cóż, myślę, że muszę zmienić tę zasadę w tym roku HA!

Tematy tabu

Czy kiedykolwiek kupiłeś podróbkę, ponieważ nie stać Cię na projektant? Nie, nie warto. Najmilsza odpowiedź, jaką mogę powiedzieć, może zacząć od czegoś, na co możesz sobie pozwolić zamiast tego, którego nie możesz w tej chwili.

Czy kiedykolwiek ukrywałeś zakupy od swojego znaczącego innego? Nie.

Jaka jest najbardziej szalona rzecz, jaką zrobiłeś, aby pozwolić sobie na torbę? Trzeci konto oszczędnościowe na rynku pieniężnym o nazwie „Mommy’s Treat Fund” haha.

Czy uważasz, że Twoje zakupy są kiedykolwiek problemem? Czy kiedykolwiek czułeś się, jakbyś zmagał się z uzależnieniem od zakupów? Nie.

Reszta

Jakieś inne drogie hobby lub pasje? smakołyki dla moich dzieciaków i hobby rowerowego/jazdy na rowerze, do których wraz z mężem wzięliśmy podczas pandemii. Można powiedzieć, że Rapha oficjalnie przejęła moją szufladę Lululemon Haha.

Coś jeszcze chcesz dołączyć? Dziękujemy za przeczytanie o mojej kolekcji torebki. To zdecydowanie niewiele, ale jestem bardzo zadowolony z tego, co mam i lubię każdego z nich. To dla mnie nagromadzenie lat pracy, kamieni milowych, a historie dla każdej z torb są te, które jestem kochany.

Dla każdego, kto rozpoczyna kolekcję, nie pozwól, aby media społecznościowe wpłynęły na ciebie, wykorzystać ją do przeprowadzania badań? Znajdź równowagę między tym, co kochasz, a tym, co ekonomicznie ma dla ciebie sens i zdecydowanie ciesz się podróżąDługa droga?

Leave a Reply